Šaknų kanalų gydymas

Danties šaknų kanalų (arba endodontinis) gydymas atliekamas tada, kai uždegimas apima danties viduje esančius minkštuosius audinius, t.y. danties pulpą, kurią sudaro nervai, kraujagyslės ir limfinis audinys. Dažniausiai uždegimas danties pulpoje atsiranda dėl laiku negydyto ėduonies (kai bakterijos pasiekia pulpą) ar dėl traumos.

Dažniausi danties nervo uždegimo požymiai:
  1. Danties skausmas atsirandantis savaime arba stiprėjantis nuo temperatūrinių dirgiklių.
  2. Danties patamsėjimas.
  3. Atsiradęs pūlinukas ar patinimas dantenoje.
  4. Matomi pakitimai dantų rentgeno nuotraukoje.

Dažnai pacientas nejaučia jokių danties nervo uždegimo požymių, todėl kasmetiniai profilaktiniai apsilankymai ir kruopštus burnos būklės ištyrimas yra ypač svarbūs ankstyvai uždegimo diagnostikai ir savalaikiam efektyviam gydymui. Klinikoje dirbantys gydytojai stengiasi išgelbėti net ir iš pirmo žvilgsnio beviltiškus dantis. Tai ypatingai svarbus ir atsakingas gydymo etapas, kurį kokybišai atlikę galime padėti išsaugoti dantį, kad nereikėtų jo šalinti.

Šaknų kanalų gydymo procedūros metu naudojama izoliacinė plėvelės sistema, kuri leidžia saugiai ir efektyviai atlikti kanalų gydymą, uždaro kelią seilių bakterijoms vėl patekti į dezinfekuotą kanalų sistemą. Pirmiausia chemomechaniškai išvalomas pulpos audinys. Šio etapo tikslas sunaikinti mikroorganizmus šaknies kanalų sistemoje. Kanalai dezinfekuojami intrakanaliniais medikamentais, vidinės kanalų sienelės paruošiamos plombavimui. Kai visi šaknies kanalai yra išvalyti ir išformuoti tuomet juos galime hermetiškai užsandarinti kanalų plombinėmis medžiagomis , taip apsaugant dantį nuo infekcijos pasikartojimo.

Kokybiškas danties šaknų kanalų gydymas priklauso nuo ypatingai kruopštaus ir atidaus gydytojo darbo bei naudojamų modernių technologijų ( elektroninis šaknies viršūnės ieškiklis, rentgeno aparatas, ultragarsinis aparatas ir kt.) Gydymas atliekamas rentgeno kontrolėje, nuotraukas darant naujos kartos skaitmeniniu rentgeno aparatu, ypač mažomis apšvitos dozėmis.

Mūsų klinikoje efektyviems gydymo rezultatams pasiekti naudojamos moderniausios technologijos įskaitant ir ypatingai sudėtingiems gydymo atvejams reikalingą dentalinį mikroskopą. Jo pagalba galime surasti maksimalų kanalų skaičių, būdingą skirtingiems dantims, nes neradus bent vieno kanalo endodontinis gydymas yra nesėkmingas, o pergydymas tampa sudėtinga procedūra. Dentalinis mikroskopas leidžia tiesiogiai matyti vaizdą, aptikti blogai matomas struktūras ar defektus, lokalizuoti įskilimus, kanalų žiotis ar įeigas po dentiklais ir išvengti klaidų gydymo metu. Endodontinio pergydymo metu mikroskopas naudojamas aptikti seno užpildo likučius, lokalizuoti svetimkūnius šaknų kanaluose, sklerozuotų kanalų spindžius ar perforacijas. Pildant šaknų kanalus padeda užtikrinti užpildo vientisumą bei hermetiškumą.

Po šaknų kanalų gydymo būtina laiku ir kokybiškai atstatyti vainikinę danties dalį, užtikrinančią hermetiškumą. Labai svarbu, kad seilių bakterijos pakartotinai nepatektų į jau išvalytą kanalų sistemą.

Jei kanalai negydomi, bakterijos iš danties pulpos patenka virš šaknies viršūnės į aplinkinius audinius ir sukelia ten uždegimą, ko pasekoje toje vietoje ištirpsta žandikaulio kaulas ir susiformuoja pūlinukas šaknies viršūnėje. Gydymas tampa sudėtingesnis, o išgijimo prognozė prastesnė.

Dantų kanalų gydymas

Išsamesnei informacijai prašome susisiekti su mumis

Adresas

Nemuno g. 15, LT-36238 Panevėžys

Telefono nr.

+370 686 08873, +370 45 431219

El. Paštas

info@nemunoklinika.lt

Nemuno odontologijos klinika – dantų kanalų gydymas!

Nemuno odontologijos klinika panevėžyje, šeimos nuotrauka

Verta rinktis Nemuno odontologijos kliniką.

  • Ilgametė patirtis – dirbame nuo 1998 m.
  • Visos odontologinės paslaugos vienoje vietoje.
  • Nuolat besitobulinantys specialistai.
  • Pažangiausios technologijos.
  • Tūkstančiai laimingų šypsenų.
  • Galimybė pasinaudoti dantų gydymo paslaugomis išsimokėtinai su mokilizingu.
  • Galimybė įsigyti dovanų kuponą – dovanokite šypseną!
Susisiekite su mumis
Call Now Button