Ėduonies gydymas

Ėduonis yra labiausiai paplitusi liga pasaulyje, Lietuvoje ja serga apie 90% populiacijos. Tai burnos bakterijų sukeltas danties kietųjų audinių pažeidimas. Mikroorganizmams skaidant angliavandenius (maisto likučius užsilaikančius tarpdančiuose, dantų duobelėse bei vagelėse) išsiskiria rūgštys, ardančios dantų kietuosius audinius. Iš pradžių danties paviršiuje atsiranda balzgana dėmelė, ji gali atsirasti tiek sveikame, tiek jau plombuotame dantyje. Laiku diagnozuotas ėduonis jo pradinėje dėmelės stadijoje gali būti stabilizuotas tinkamai pritaikius profilaktines priemones. Dėl to ypač svarbios periodiškos apžiūros odontologo kėdėje. Laiku nediagnozavus ir nesiimant profilaktinių priemonių, dėmelės paviršiuje susidaro ertmė, kuri pamažu didėja ir gali pasiekti danties pulpą.

Ėduonies požymiai:
 1. Pakitusi danties spalva.
 2. Matomos dėmelės ar skylės dantyje.
 3. Plyštantis tarpdančių siūlas juo valantis dantis.
 4. Kraujuojanti dantena.
 5. Jaučiamas danties skausmas ar jautrumas ypač po saldaus, karšto ir šalto maisto ar gėrimo, kramtant ar valantis dantis.

Esant šiems požymiams reikėtų nedelsiant kreiptis į gydytoją odontologą. Deja, bet dažniausiai atsiradus ėduonies pažeidimams nejaučiame jokių simptomų iki tol, kol pažeidimas netampa labai gilus ir nepasiekia danties pulpos todėl nelaukiant simptomų rekomenduojami profilaktiški apsilankymai bent kartą metuose. Taip galima laiku pastebėti ir užplombuoti ėduonies pažeistą dantį išvengiant komplikacijų, kurios dažnai lydimos danties pulpos uždegimo ir skausmų.

Danties plombavimas – tai labiausiai danties audinius tausojantis ir ekonomiškiausias ėduonies gydymo būdas. Kol pažeidimas nėra labai gilus ir nepasiekia danties pulpos, dantis gali būti gydomas vieno vizito metu. Toks gydymas neskausmingas ir nesudėtingas, o rezultatai- ilgalaikiai. Procedūros metu mechaniškai pašalinami pažeisti danties audiniai, o defektas atstatomas šviesoje kietėjančiomis kompozitinėmis medžiagomis. Jos puikiai imituoja natūralią danties spalvą, atkuria audinių vientisumą, užtikrina funkciją bei estetiką. Klinikoje kruopščiai ištiriami visi dantys, tikslesnei diagnostikai atliekamos dantų rentgeno nuotraukos. Sudaromas gydymo planas, pacientui paaiškinama kaip taisyklingai prižiūrėti dantis, apmokoma individualios burnos higienos, taip siekiame užkirsti kelią tolimesniems dantų pažeidimų atsiradimams.

Ėduonies gydymas

Išsamesnei informacijai prašome susisiekti su mumis

Adresas

Nemuno g. 15, LT-36238 Panevėžys

Telefono nr.

+370 686 08873, +370 45 431219

El. Paštas

info@nemunoklinika.lt

Nemuno odontologijos klinika – ėduonies gydymas!

Nemuno odontologijos klinika panevėžyje, šeimos nuotrauka

Verta rinktis Nemuno odontologijos kliniką.

 • Ilgametė patirtis – dirbame nuo 1998 m.
 • Visos odontologinės paslaugos vienoje vietoje.
 • Nuolat besitobulinantys specialistai.
 • Pažangiausios technologijos.
 • Tūkstančiai laimingų šypsenų.
 • Galimybė pasinaudoti dantų gydymo paslaugomis išsimokėtinai su mokilizingu.
 • Galimybė įsigyti dovanų kuponą – dovanokite šypseną!
Susisiekite su mumis
Call Now Button